Ewakuacja osób z niepełnosprawnością - 12 grudnia
Termin: 12 grudnia 2024
08:30-12:30
Szkolenie Online
Cel:
uzyskanie praktycznej wiedzy w zakresie niepełnosprawności, zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami bezpieczeństwa w zakresie ewakuacji, wsparcie w aktualizacji procedur ewakuacyjnych, zapoznanie ze sprzętem ewakuacyjnym
Adresaci:
Koordynatorzy ds. dostępności, członkowie zespołów ds. dostępności, osoby zajmujące się BHP i sprawami ppoż, pracownicy, inne osoby zainteresowane.
Prowadzący:
Specjalista w zakresie niepełnosprawności, niedyskryminacji i dostępności. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, uzyskując tytuł menedżera HR. Od 2006 r. merytorycznie związany z pracą z osobami zagrożonymi wykluczeniem lub wykluczonymi, w szczególności osobami z niepełnosprawnością. W latach 2011-2015 członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością działającej przy Prezydencie Miasta Gdyni. W latach 2011-2017 członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Prowadzi kancelarię prawną. Szczególnym zainteresowaniem darzy prawo dotyczące osób z niepełnosprawnością, prawo pomocy społecznej oraz prawo antydyskryminacyjne. Specjalizuje się w sprawach dotyczących rent i orzeczeń dla osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Doświadczony trener, szkoleniowiec i prelegent. Długoletni pracownik merytoryczny, pracujący bezpośrednio z osobami z niepełnosprawnością. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji, z Fundacją Integracja, Fundacją -PFPDN- Echo w Warszawie oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.
Program szkolenia
Uwaga! Szkolenie zawiera moduł praktyczny dotyczący technicznych rozwiązań związanych z ewakuacją osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W czasie szkolenia uczestnicy poznają różnice w zastosowaniu poszczególnych sprzętów ewakuacyjnych i zapoznawani są z działaniem:
– Krzesła ewakuacyjnego
– Materaca ewakuacyjnego
– prześcieradła ewakuacyjnego
– Maty ratowniczej
Prowadzący szkolenie on-line prezentuje ze swojej sali szkoleniowej jak używać poszczególny sprzęt ewakuacyjny.
1. Krótka charakterystyka ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz inne przepisy dotyczące niepełnosprawności.
2. Osoby ze szczególnymi potrzebami w świetle ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
3. Bezpieczeństwo pożarowe w kontekście zapewnienia bezpiecznej ewakuacji osobom ze szczególnymi potrzebami
4. Ewakuacja osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności – potencjalne problemy podczas ewakuacji.
– Osoby niepełnosprawne intelektualnie
– Osoby z niepełnosprawnością psychiczną
– Osoby niesłyszące/niedosłyszące
– Osoby niewidome/niedowidzące
– Osoby niepełnosprawne ruchowo
– Osoby z epilepsją
– Osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia
– Osoby z chorobami układu pokarmowego
– Osoby z chorobami układu moczowo-płciowego
– Osoby z chorobami neurologicznymi/z porażeniem mózgowym
– Osoby z innymi schorzeniami
– Osoby z autyzmem
– Osoby korzystające z pomocy psa asystującego/przewodnika
5. Techniczne rozwiązania związane z ewakuacją osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Praktyczne zapoznanie uczestników szkolenia ze sprzętem ewakuacyjnym, czyli prezentacja on-line na czym polega działanie:
– Krzesła ewakuacyjnego FALCON
– Materaca ewakuacyjnego PRIME
– prześcieradła ewakuacyjnego STANDARD
– Maty ratowniczej
6. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Organizacja i warunki ewakuacji. Zapisy w instrukcji dotyczące ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.
7. Dyskusja i pytania.
8. Podsumowanie szkolenia.
Sposób realizacji szkoleń online:
- Szkolenie jest realizowane w formie on-line. Uczestnik przebywa w swoim miejscu pracy/zamieszkania.
- Trener prowadzi zajęcia „na żywo” – uczestnicy widzą go i słyszą, mogą zadawać pytania poprzez czat. Szkolący udostępnia swój ekran z materiałami szkoleniowymi.
- Do uczestnictwa w szkoleniu wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu, mikrofon / głośniki i wygodny fotel.
- Platforma, na której odbywa się szkolenie jest dostępna przez przeglądarkę internetową. Dzień przed szkoleniem na podany adres e-mail zostanie przesłany link z dostępem do wirtualnego pokoju konferencyjnego. Należy w niego kliknąć, żeby przy jego pomocy móc połączyć się z trenerem oraz innymi uczestnikami szkolenia.
- Materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia otrzymają Państwo mailowo.
Załączniki
Cena: 415 zł /osoba (zw. z Vat)
Cena zawiera:
- udział 1 osoby w szkoleniu on-line
- materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej
- certyfikat ukończenia szkolenia
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do
10 grudnia 2024 do godz. 15:00
Płatności za szkolenie należy dokonać na podstawie otrzymanej faktury (przekazywanej w dniu szkolenia) w ciągu 7 dni przelewem.
Nie wymagamy płatności przed szkoleniem.
W przypadku potwierdzenia lub odwołania szkolenia wszyscy uczestnicy zapisani na szkolenie zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną, najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 3 dni robocze przed datą jego rozpoczęcia, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia całości kosztów szkolenia.
Potrzebują Państwo pomocy lub bardziej szczegółowych informacji? Prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 731 856 330 lub +48 534 520 202 lub e-mail szkolenia@szkoleniaimpuls.pl.
Mogą Państwo zapisać sie na szkolenie używając naszego formularza poniżej.
Wszystkie pola oznaczone gwiazdką * muszą być wypełnione.