1. Wprowadzenie. Podstawy prawne.
2. Pełnomocnictwa i upoważnienia – podstawowe pojęcia, działanie w cudzym imieniu, różnice i podobieństwa.
3. Formy udzielania pełnomocnictw, w tym forma elektroniczna udzielanego pełnomocnictwa.
4. Zakres pełnomocnictwa. Czynności zwykłego zarządu i czynności przekraczające zwykły zarząd.
5. Pełnomocnik – kto może być pełnomocnikiem? Jakie są skutki działania pełnomocnika?
6. Skutki odwołania i wygaśnięcia pełnomocnictwa (forma odwołania; możliwość odwołania pełnomocnictwa; zdarzenia, z którymi powiązane jest wygaśnięcie pełnomocnictwa).
7. Czynności dokonywane bez stosownego pełnomocnictwa/ upoważnienia, skutki przekroczenia umocowania.
8. Szczególne rodzaje pełnomocnictw (m.in. pełnomocnictwo procesowe, ogólne, szczególne, pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym, pełnomocnictwo do występowania przed sądami administracyjnymi, pełnomocnik do doręczeń, pełnomocnik tymczasowy).
9. Upoważnienia w sektorze samorządowym (dekoncentracja działań organów samorządowych) – podstawy prawne możliwości udzielania upoważnień, delegowanie kompetencji.
10. Upoważnienia na podstawie ustawy o finansach publicznych - charakter kompetencyjny upoważnienia do dysponowania środkami publicznymi, konsekwencje związane z naruszeniem zakresu upoważnienia.
11. Upoważnienia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych – składanie oświadczeń woli w imieniu jednostki samorządu terytorialnego; upoważnienia dla kierowników jednostek organizacyjnych.
12. Prokura - szczególna forma udzielania pełnomocnictw przez przedsiębiorców. Prokura w sektorze spółek komunalnych.
13. Upoważnienia i pełnomocnictwa w postępowaniach podatkowych.
14. Rejestry pełnomocnictw – m.in. Centralny Rejestr Pełnomocnictw Ogólnych, centralny rejestr udzielonych pełnomocnictw i upoważnień.
15. Opłata skarbowa (m.in. wymóg dokonania opłaty skarbowej oraz zwolnienia z opłaty skarbowej).
16. Omówienie wzorów pełnomocnictw i upoważnień.
17. Problemy pojawiające się w związku z udzielanymi pełnomocnictwami i upoważnieniami. Wybrane orzeczenia sądów w zakresie tematyki szkolenia.
Płatności za szkolenie należy dokonać na podstawie otrzymanej faktury (przekazywanej w dniu szkolenia) w ciągu 7 dni przelewem.
Nie wymagamy płatności przed szkoleniem.
W przypadku potwierdzenia lub odwołania szkolenia wszyscy uczestnicy zapisani na szkolenie zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną, najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 3 dni robocze przed datą jego rozpoczęcia, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia całości kosztów szkolenia.
Potrzebują Państwo pomocy lub bardziej szczegółowych informacji? Prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 731 856 330 lub +48 534 520 202 lub e-mail szkolenia@szkoleniaimpuls.pl.