1. Zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi w szczególności:
2. Zasady przekazywania do zagospodarowania odpadów odbieranych i zbieranych (definicja instalacji komunalnej, brak regionów gospodarki odpadami, skuteczne przekazanie odpowiedzialności w zakresie zagospodarowania odpadów, weryfikacja podmiotu, któremu przekazujemy odpad).
3. Możliwość przekazywania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do termicznego przetwarzania odpadów.
4. Zmiany w dotychczasowych i nowe obowiązki organów gmin wynikające ze znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (w tym konieczność kontrolowania podmiotów odbierających odpady: zasady, tryb, terminy, zakres).
5. Realizacja obowiązków nałożonych na podmiot odbierający odpady (m. in. powiadamianie właściciela nieruchomości o odebraniu odpadów jako zmieszane).
6. Prowadzenie PSZOK na zlecenie gminy (rodzaje odpadów zbieranych, wymogi dotyczące magazynowania odpadów, tytuł prawny do nieruchomości, zbieranie w PSZOK odpadów z działalności rolniczej, obowiązek dostosowania zezwolenia na zbieranie odpadów).
7. Poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych - nowy sposób obliczania. Kary za nieosiągnięcie wymaganych poziomów.
8. BDO, w tym rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, w szczególności:
9. Sankcje i kary (m. in. za niezłożenie wniosku o wpis do rejestru BDO, prowadzenie działalności niezgodnie z posiadanym wpisem do rejestru, brak prowadzenia kontroli przez gminy).
Uprzejmie informujemy, iż podczas szkolenia nie zostanie zaprezentowana wersja pilotażowa systemu BDO „online" ponieważ dotychczas żadna firma szkoleniowa nie uzyskała dostępu do testowej wersji systemu BDO oraz nie otrzymała zgody na jej wykorzystanie w szkoleniach.
Wspierane przez iCagenda