Gwarancja realizacji - RZESZÓW: Zasady gospodarowania odpadami komunalnymi - BDO, w tym rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami – ewidencja i sprawozdawczość od 1 stycznia 2020 roku

Kategoria
Szkolenia
Termin
wtorek, 10 grudzień 2019 10:00 - 15:00
Miejsce
Rzeszów, Hotel Rzeszów ****, Al. J. Piłsudskiego 44 (bezpłatny parking)
Telefon
+48 731 856 330 lub +48 534 520 202
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prowadzący
Doświadczony trener, główny specjalista ds. gospodarki odpadami w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego
Cena
349 zł (zawiera materiały szkoleniowe, lunch w restauracji hotelowej, przerwę kawową)
Rabaty
Rabat 15 zł dla drugiej i każdej kolejnej osoby z tej samej jednostki
Zgłoszenia do
05.12.2019r.

Program


1. Zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi w szczególności:

 • zasady selektywnej zbiórki odpadów.
 • zasady odbioru odpadów, 
 • postępowanie z bioodpadami.

2. Zasady przekazywania do zagospodarowania odpadów odbieranych i zbieranych (definicja instalacji komunalnej, brak regionów gospodarki odpadami, skuteczne przekazanie odpowiedzialności w zakresie zagospodarowania odpadów, weryfikacja podmiotu, któremu przekazujemy odpad). 

3. Możliwość przekazywania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do termicznego przetwarzania odpadów.

4. Zmiany w dotychczasowych i nowe obowiązki organów gmin wynikające ze znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (w tym konieczność kontrolowania podmiotów odbierających odpady: zasady, tryb, terminy, zakres).

5. Realizacja obowiązków nałożonych na podmiot odbierający odpady (m. in. powiadamianie właściciela nieruchomości o odebraniu odpadów jako zmieszane).

6. Prowadzenie PSZOK na zlecenie gminy (rodzaje odpadów zbieranych, wymogi dotyczące magazynowania odpadów, tytuł prawny do nieruchomości, zbieranie w PSZOK odpadów z działalności rolniczej, obowiązek dostosowania zezwolenia na zbieranie odpadów). 

7. Poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych - nowy sposób obliczania. Kary za nieosiągnięcie wymaganych poziomów.

8. BDO, w tym rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, w szczególności:

 • Aktualizacja wpisu do rejestru BDO – kiedy i w jakich przypadkach jest wymagana, jaki jest termin na dokonanie aktualizacji?
 • Wniosek o wpis/aktualizację wpisu do rejestru BDO - składany wyłącznie elektronicznie.
 • Nowy obowiązek uzyskania wpisu do rejestru BDO dla PSZOK prowadzonych przez gminy.
 • Obowiązek złożenia wniosku o wpis/aktualizację do BDO dla podmiotów uzyskujących wpis do rejestru w zakresie odbioru odpadów komunalnych (zastąpienie wpisu „z urzędu”).
 • Zmiany w ewidencji odpadów od 1 stycznia 2020 roku - ewidencja odpadów  on-line za pośrednictwem BDO (zakres i zasady prowadzenia):  
 1. uzupełnianie karty ewidencji (KEO) i karty przekazania (KPO);
 2. omówienie karty przekazania odpadów komunalnych (KPOK).
 3. zniesienie zbiorczych (miesięcznych) KPO.
 • Obsługa kart ewidencji odpadów (KEO) i kart ewidencji odpadów komunalnych (KEOK) w BDO.
 • Stany magazynowe na dzień 01.01.2020 r. przy zakładaniu KEO i KEOK.
 • Kto ma obowiązek prowadzenia karty ewidencji odpadów komunalnych?
 • Ewidencjonowanie odpadów wytwarzanych w instalacji i poza instalacją.
 • Kontrola decyzji kontrahentów – sprawdzanie uprawnień transportującego oraz decyzji na zbieranie (lub przetwarzanie) odpadów odbiorcy.
 • Sprawozdawczość w zakresie odpadów komunalnych (zakres sprawozdania)
 • Zbiorcze zestawienie o odpadach za 2019 rok. 

9. Sankcje i kary (m. in. za niezłożenie wniosku o wpis do rejestru BDO, prowadzenie działalności niezgodnie z posiadanym wpisem do rejestru, brak prowadzenia kontroli przez gminy).

 

Uprzejmie informujemy, iż podczas szkolenia nie zostanie zaprezentowana wersja pilotażowa systemu BDO „online" ponieważ dotychczas żadna firma szkoleniowa nie uzyskała dostępu do testowej wersji systemu BDO oraz nie otrzymała zgody na jej wykorzystanie w szkoleniach.

 
 

Wspierane przez iCagenda

Najbliższe Szkolenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
14
15
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
© 2017 Instytut Szkoleń Impuls.