Szkolenie online - Nadzór i kontrola systemu wspierania rodziny na poziomie realizacji zadań przez samorząd gminy
Termin: 28 lut 2023
09:00-13:00
Miejsce: Szkolenie online
Cel:
Pozyskanie wiedzy na temat zasad kontroli nad realizacją zadań w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej
Adresaci:
Przedstawiciele samorządów gminnych (wójt, burmistrz, prezydent); kierownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej (kierownicy OPS wyznaczonych jako podmioty realizujące zadania gminy z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej), podmioty, którym gmina zleciła realizację zadań z zakresu pracy z rodziną, pracownicy odpowiedzialni merytorycznie za realizację zadań w zakresie pracy z rodziną oraz nadzór i kontrolę tych zadań
Prowadzący:
zastępca kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej PUW w Rzeszowie; w zakresie obowiązków ma powierzony nadzór nad realizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
Program szkolenia
1. Nadzór i kontrola – podobieństwa i różnice w systemie wspierania rodziny,
2. Akty prawne stanowiące podstawę ww. nadzoru i kontroli,
3. Podmioty uprawnione do kontroli i podmioty poddawane kontroli:
- kompetencje podmiotów uprawnionych do kontroli,
- zakres podmiotowy i przedmiotowy kontroli.
4. Sposób przeprowadzania kontroli i sprawowania nadzoru – rodzaje kontroli.
5. Obowiązki kierownika jednostki podlegającej kontroli.
6. Najczęstsze nieprawidłowości w realizacji zadań wspierania rodziny : błędy w Statucie i Regulaminach OPS, nieprawidłowości w przydzielaniu asystenta, w planie pracy z rodziną, dokumentacji działań, monitoringu rodziny, 3-letnich gminnych programów wspierania rodziny itd.
7. Dokumenty związane z postępowaniem kontrolnym:
- upoważnienie do kontroli i zawiadomienie o kontroli,
- dowody kontroli,
- wystąpienie pokontrolne.
8. Wydawanie zaleceń pokontrolnych:
- obowiązki kierownika jednostki kontrolowanej wobec wydanych zaleceń pokontrolnych,
- sankcje wobec podmiotów nie realizujących zaleceń pokontrolnych,
- sprawdzanie realizacji zaleceń pokontrolnych.
9. Przykłady wystąpień pokontrolnych, wydanych zaleceń pokontrolnych w systemie wspierania rodziny – najczęściej pojawiające się problemy i wątpliwości, dyskusja.
Sposób realizacji szkoleń online:
Szkolenie jest realizowane w formie on-line. Uczestnik przebywa w swoim miejscu pracy/zamieszkania.
Trener prowadzi zajęcia „na żywo” – uczestnicy widzą go i słyszą, mogą zadawać pytania poprzez czat. Szkolący udostępnia swój ekran z materiałami szkoleniowymi.
Do uczestnictwa w szkoleniu wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu, mikrofon / głośniki i wygodny fotel.
Platforma, na której odbywa się szkolenie jest dostępna przez przeglądarkę internetową. Dzień przed szkoleniem, na podany adres e-mail zostanie przesłany link z dostępem do wirtualnego pokoju konferencyjnego. Należy w niego kliknąć, żeby przy jego pomocy móc połączyć się z trenerem oraz innymi uczestnikami szkolenia.
Materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia otrzymają Państwo mailowo.
Cena: 380 zł /osoba (zw. z Vat) Cena zawiera: udział 1 osoby w szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 27 lut 2023 - 15:00
Płatności za szkolenie należy dokonać na podstawie otrzymanej faktury (przekazywanej w dniu szkolenia) w ciągu 7 dni przelewem. Nie wymagamy płatności przed szkoleniem.
W przypadku potwierdzenia lub odwołania szkolenia wszyscy uczestnicy zapisani na szkolenie zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną, najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 3 dni robocze przed datą jego rozpoczęcia, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia całości kosztów szkolenia.
Potrzebują Państwo pomocy lub bardziej szczegółowych informacji? Prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 731 856 330 lub +48 534 520 202 lub e-mail [javascript protected email address].
Prosimy wypełnić formularz
Wszystkie pola oznaczone gwiazdką * muszą być wypełnione.