Szkolenie online - Odpady budowlane, przemysłowe - obowiązki branży budowlanej wynikające z aktualnych przepisów o ochronie środowiska
Termin: 20 lut 2023
09:00-13:00
Miejsce: Szkolenie online
Cel:
Przypomnienie/zapoznanie Uczestników szkolenia z podstawowymi obowiązkami w ochronie środowiska, szczególnie dotyczących segregacji odpadów budowlanych i kar za jej brak, w wysokości od 10000 złotych do 1 miliona oraz odpowiedź na pytania: , - kto jest wytwórcą odpadów na budowie, - kiedy mamy obowiązek posiadać pozwolenie na wytwarzanie odpadów, - czy kruszenie gruzu budowlanego to przetwarzanie. Praktyczne przykłady właściwego postępowania z odpadami budowlanymi/przemysłowymi.
Adresaci:
właściciele/pracownicy firm remontowo budowlanych, - podmioty świadczące usługę odbioru odpadów remontowo budowlanych, - deweloperzy - osoby zainteresowane poszerzeniem/pogłębieniem wiadomości wynikających z nowelizowanych przepisów w tym obszarze. - wytwarzają odpady, jak firmy budowlane i wykończeniowe, zakłady usługowe, handel
Prowadzący:
Specjalista się w gospodarce odpadami i Prawie ochrony środowiska. Ekspert ochrony środowiska z doświadczeniem w doradztwie i prowadzeniu szkoleń w zakresie ochrony środowiska. Koordynuje i przeprowadza audyty środowiskowe. Długoletni, doświadczony główny specjalista w Inspekcji Ochrony Środowiska. Biegły sądowy z zakresu gospodarki odpadami, ochrony powierzchni ziemi i gospodarki wodno -ściekowej, mediator w administracji.
Program szkolenia
1.Budowa/remont obiektu budowlanego i liniowego
- wymagania środowiskowe
- wymagania dla podwykonawców
2.Miejsce budowy
- magazynowanie odpadów - wymagania rozporządzenia w sprawie magazynowania odpadów
- magazynowanie substancji i preparatów chemicznych
- magazynowanie odpadów niebezpiecznych
3. Gospodarka odpadami budowlanymi i przemysłowymi
- kiedy wymagana jest decyzja administracyjna
- transport odpadów – czy jest wymagana decyzja
- kiedy powstaje obowiązek w rejestrze BDO
- jakie odpady możemy przekazać osobie fizycznej
- sprawozdania z odpadów – kogo dotyczą
- magazynowanie odpadów - kiedy wymagana jest decyzja na zbieranie , a kiedy na przewarzanie odpadów
- jak w prosty sposób sprawdzić przedsiębiorcę czy prawidłowo wykonuje przepisy ustawy o odpadach – praktyka stosowana przez WIOŚ, Straż Miejską, Inspekcję Sanitarną
4. Odpady budowlane
- jakim podmiotom można przekazać
- jakie dokumenty obowiązują przy przekazaniu odpadów osobie fizycznej
- czy ziemia z wykopów i destrukt jest zawsze odpadem
5. Ewidencja odpadów
- karty ewidencji odpadów
- karty przekazania odpadów
- katalog odpadów – jak poprawnie sklasyfikować odpady budowlane
- ewidencja uproszczona
6. Wytwórca odpadów
- kiedy wytwórca odpadów jest firma budowlana
- kiedy odbierający odpady staje się ich posiadaczem
- ewidencja uproszczona
- obowiązek sortowania odpadów budowlanych od 1 stycznia 2023 r.
- kary za brak segregacji odpadów budowlanych
7. Opłaty środowiskowe i KOBiZE
- czy każdy ma obowiązek naliczać opłaty środowiskowe
- kto jest zobowiązany do raportowania w rejestrze KOBiZE
8.Kontrole WIOŚ i innych organów na budowie
- uprawnienia kontrolne policji, wioś, straży miejskiej do kontroli przedsiębiorców w zakresie spełniania wymagań prawnych dotyczących gospodarki i gospodarowania odpadami oraz wysokość przewidzianych prawnie kar dla przedsiębiorców (od 1.000 do 1.000.000) za brak lub niewłaściwe wykonanie przepisów
Ponadto, omawianie przykładów zgłaszanych przez uczestników szkolenia
Sposób realizacji szkoleń online:
Szkolenie jest realizowane w formie on-line. Uczestnik przebywa w swoim miejscu pracy/zamieszkania.
Trener prowadzi zajęcia „na żywo” – uczestnicy widzą go i słyszą, mogą zadawać pytania poprzez czat. Szkolący udostępnia swój ekran z materiałami szkoleniowymi.
Do uczestnictwa w szkoleniu wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu, mikrofon / głośniki i wygodny fotel.
Platforma, na której odbywa się szkolenie jest dostępna przez przeglądarkę internetową. Dzień przed szkoleniem na podany adres e-mail zostanie przesłany link z dostępem do wirtualnego pokoju konferencyjnego. Należy w niego kliknąć, żeby przy jego pomocy móc połączyć się z trenerem oraz innymi uczestnikami szkolenia.
Materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia otrzymają Państwo mailowo.
Cena: 399 zł /osoba (zw. z Vat) Cena zawiera: udział 1 osoby w szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 17 lut 2023 - 15:00
Płatności za szkolenie należy dokonać na podstawie otrzymanej faktury (przekazywanej w dniu szkolenia) w ciągu 7 dni przelewem. Nie wymagamy płatności przed szkoleniem.
W przypadku potwierdzenia lub odwołania szkolenia wszyscy uczestnicy zapisani na szkolenie zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną, najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 3 dni robocze przed datą jego rozpoczęcia, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia całości kosztów szkolenia.
Potrzebują Państwo pomocy lub bardziej szczegółowych informacji? Prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 731 856 330 lub +48 534 520 202 lub e-mail [javascript protected email address].
Prosimy wypełnić formularz
Wszystkie pola oznaczone gwiazdką * muszą być wypełnione.