ikona tel (17) 858 12 73
ikona tel 731 856 330 lub 534 520 202
ikona tel [javascript protected email address]
ikona tel Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Szkolenie online - Powierzchnie lokali mieszkalnych, użytkowych w procesie budowlanym i eksploatacji budynków


Termin: 23 wrz 2022
09:00-13:00
Miejsce: Szkolenie online

Cel:
Powierzchnia lokalu odgrywa ważną rolę w procesach inwestycyjno-budowlanych zarówno od strony inwestorów jak i użytkowników lokali. W dzisiejszych czasach każdy metr kwadratowy lokalu to duża wartość. Warto zatem poznać jakie są normy, zasady, dozwolone i niedozwolone treści umów w tym zakresie. Jak powinno się mierzyć i obliczać powierzchnie lokali i jakie to ma znaczenie. Z tego szkolenia wszyscy zainteresowani dowiedzą się jakie znaczenie ma powierzchnia lokalu w procesie inwestycyjno-budowlanym a niektórzy być może unikną różnych błędów i nieporozumień na tej płaszczyźnie. Będą podane rysunki i przykłady praktyczne oraz źródła wiedzy.

Adresaci:
Szkolenie przeznaczone jest dla administracji publicznej zarządzającej także mieniem w postaci lokali mieszkalnych i użytkowych. Pracownicy administracji naliczający opłaty związane z lokalami i wydający dokumenty, np. zaświadczenia o samodzielności lokali. Tym szkoleniem także powinni się zainteresować zarządcy i administratorzy nieruchomości oraz deweloperzy na rynku nieruchomości i projektanci. Ponadto skorzystać z niego mogą rzeczoznawcy budowlani, geodeci, planiści, urbaniści, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, notariusze, komornicy, inwestorzy na rynku nieruchomości, właściciele i najemcy lokali mieszkalnych i użytkowych.

Prowadzący:
geodeta uprawniony, pełni funkcję geodety powiatowego w Starostwie Powiatowym. Posiada wieloletnią praktykę w dziedzinie geodezji i kartografii. Były kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w jednym z urzędów miejskich, wcześniej zdobył praktykę w dużej firmie projektowej. Doświadczony trener, przygotowuje i prowadzi szkolenia dla jst w tematyce gospodarowania nieruchomościami, geodezji i kartografii oraz tematów pokrewnych. Ma na swoim koncie szereg przeprowadzonych podziałów i rozgraniczeń nieruchomości, opracowań do celów prawnych oraz innych prac geodezyjnych. Audytor systemów jakości ISO 9001 i 14001.

Program szkolenia

1. Lokal – definicja lokalu.

2. Systematyka lokali, lokale mieszkalne i lokale użytkowe.

3. Wyodrębnianie lokali.

4. Pomieszczenia przynależne i pomocnicze lokali.

5. Powierzchnia mieszkalna – co to takiego?

6. Powierzchnia użytkowa lokalu – definicje.

7. Powierzchnia użytkowa lokalu – Polska Norma.

8. Powierzchnia lokalu w umowach deweloperskich i innych.

9. Powierzchnia lokalu a podatek od nieruchomości.

10. Powierzchnia użytkowa lokalu a podatek od spadków i darowizn.

11. Normy metrażowe.

12. Kondygnacje i poddasza.

13. Balkony, tarasy, loggie, antresole.

14. Schody wewnątrz lokali. Wyjścia na balkony, przejścia między pomieszczeniami lokalu.

15. Powierzchnie lokali w umowach a wykończenie lokalu.

16. Klatki schodowe.

17. Sposoby pomiaru i obliczania powierzchni lokali.

18. Rozliczanie powierzchni lokali w budynkach.

19. Metryki lokali.

Sposób realizacji szkoleń online:


Załączniki


Cena: 365 zł /osoba (zw. z Vat) Cena zawiera: udział 1 osoby w szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia


Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 22 wrz 2022 - 15:00
Płatności za szkolenie należy dokonać na podstawie otrzymanej faktury (przekazywanej w dniu szkolenia) w ciągu 7 dni przelewem.
Nie wymagamy płatności przed szkoleniem.
W przypadku potwierdzenia lub odwołania szkolenia wszyscy uczestnicy zapisani na szkolenie zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną, najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 3 dni robocze przed datą jego rozpoczęcia, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia całości kosztów szkolenia.
Potrzebują Państwo pomocy lub bardziej szczegółowych informacji? Prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 731 856 330 lub +48 534 520 202 lub e-mail [javascript protected email address].

Prosimy wypełnić formularz

Wszystkie pola oznaczone gwiazdką * muszą być wypełnione.

W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby, dane pozostałych prosimy wpisać w poniższym polu.


Dane do faktury - nabywca

Dane do faktury - odbiorca (wypełnić jeśli dotyczy)


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda jest wymagana w celach rejestracji